ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Flash lajme-Sporti nderkombetar

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSat Jul 19, 2008 1:49 pm

Hamilton nė pol-pozicion nė German GP
Britaniku Lewis Hamilton e ka dėrguar McLarenin nė pol-pozicion pėr garėn e radhės nė Formula 1, atė tė Ēmimit tė Madh tė Gjermanisė.
23-vjeēari do ta ndajė rendin e parė sė bashku me ngasėsin e Ferrarit, Felipe Massa, i cili arriti kohėn e dytė mė tė shpejtė nė kualifikimet e sotme.

Ngasėsi tjetėr i McLarenit, Heikki Kovalainen, do tė fillojė nga pozita e tretė, derisa italiani Jarno Trulli, do tė jetė nė pozitėn e katėrt me Toyotan e tij.

Raikkonen, i cili ka filluar nga pozita e parė e Hockenheim-it pėr McLarenin nė vitet 2005 dhe 2006, kėtė vit do tė niset nga pozita e katėrt me Ferrarin.

Kjo ėshtė hera e tretė qė Hamilton do tė niset nga pozita e parė gjatė kėtij sezoni, ndėrsa e nėnta nė 27 paraqitje tė tij nė Formula 1.

Hamilton, Massa dhe Raikkonen, nė listėn e ngasėsve, qė tė tre kryesojnė me pikė tė barabarta, nga 48 secili.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSat Jul 19, 2008 1:50 pm

Gerrard lėndohet gjatė stėrvitjeve
Kapiteni i tė kuqve, Steven Gerrard ėshtė kthyer nė Liverpool nga pėrgatitjet qė ekipi i zhvillon nė Zvicėr, pėr shkak tė njė lėndimi tė pėsuar.
Gerrard e huqi ndeshjen e mbrėmshme kundėr Visla Kracow, si edhe ndeshjen tjetėr tė radhės kundėr Hertės nė Gjermani.

“Steven ka pėsuar njė lėndim dhe pėr kėtė arsye do tė jetė jashtė fushave nga shtatė deri nė dhjetė ditė. Ai e ka lėshuar kampin dhe ėshtė kthyer nė Angli, ku ėshtė duke u rikuperuar nga lėndimi”, ka thėnė zėdhėnėsi i klubit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSat Jul 19, 2008 1:50 pm

Fabiano nėnshkruan marrėveshje tė re
Sulmuesi brazilian, Luis Fabiano, ka nėnshkruar marrėveshje tė re trevjeēare me klubin spanjoll Sevilla.
Fabiano pati njė sezon tė shkėlqyeshėm nėn fanellėn e Sevillas dhe arriti madje 24 gola dhe pėrfundoi nė vendin e dytė tė golashėnuesve nė Spanjė, menjėherė pas Guizas.

Paraqitjet e mira tė Fabianos, kanė tėrhequr vėmendjen e disa ekipeve, nė mes tė cilave edhe Real Madrid dhe Manchester United.

Megjithatė, ai vendosi pėr vazhdim tė kontratės deri nė vitin 2011, sipas sė cilės do tė pėrfitojė njė rritje tė pagės dhe do t’u afrohet futbollistėve mė tė paguar tė Sevillas. 27-vjeēari, para disa ditėsh fitoi edhe nėnshtetėsinė spanjolle.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSat Jul 19, 2008 1:50 pm

Juventusi mė afėr Aquilanit se sa Interi
Siē ka shkruar Tuttosport, Juventusi ėshtė i gatshėm tė mposhtė Interin pėr tė nėnshkruar me italianin Alberto Aquilani, i cili duket se do tė largohet nga Roma pas dėshtimit tė bisedimeve rreth kontratės.
I riu italian ėshtė duke kėrkuar 2.5 milionė euro pėr sezon, ndėrsa mė shumė qė mund tė ofrojė Roma ėshtė 1.6 milionė. Aquilani ka tėrhequr interesimin e shumė klubeve evropiane, tė cilėt kanė premtuar plotėsim tė kėrkesave tė tij.

Tuttosport ka shkruar se Juventusi dhe Interi tashmė janė nė luftė tė ashpėr pėr 24 vjeēarin. Bardhezinjtė kanė thėnė se nuk do tė nėnshkruajnė me lojtarė tė tjerė, pas arritjes sė Christian Poulsen, por pėrgatiten ta thyejnė kėtė vendim pėr Aquilanin.

Interi nė ndėrkohė ėshtė duke kėrkuar njė mesfushor tė klasit dhe ėshtė duke analizuar edhe alternativa tjera, pas vėshtirėsive pėr tė nėnshkruar me Frank Lampard.

Por Juventusi ėshtė nė pėrparėsi, falė edhe miqėsisė sė mirė tė Aquilanit me njė varg lojtarėt tė Zonjės sė Vjetėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSat Jul 19, 2008 1:51 pm

Edhe Iniesta, Xavi dhe Puyol nė Uzbekistan?
Mediat spanjolle kanė pėrcjellė lajmin e se edhe tre lojtarė tė Barcelonės do tė udhėtojnė nė Uzbekistan dhe do tė jenė mysafirė tė ekipit Kuruvchi.
Sportivja spanjolle Sport, ka shkruar se Andreas Iniesta dhe Carles Puyl, janė dy emrat e ri tė Barcelonės tė cilėt gjatė disa ditėve tė ardhshme do tė udhėtojnė nė Tashkent, kryeqytetin e Uzbekistanit.

Klubi i kėtij qyteti, Kuruvchi, ka nėnshkruar njė partneritet me klubin katalunas dhe Barcelona ėshtė pajtuar qė t’i dėrgojė Iniestėn dhe Puyol si ambasadorė tė vet.

Pritet qė ata tė pėrfshihen nė disa ceremoni, tė lidhura me ndihmėn nė pėrmirėsimin e zhvillimit tė futbollit nė kėtė vend. Dyshes thuhet se do t’i bashkėngjitet edhe Xavi, i cili u zgjodh Lotjari mė i Mirė nė Euro 2008.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSat Jul 19, 2008 1:51 pm

Buffon: Kėtė sezon do tė luftojmė pėr tituj
Numri 1 i Zonjės sė Vjetėr, Gianluigi Buffon, ėshtė i bindur se biankonerėt kėtė sezon do tė synojnė tė fitojnė Ligėn e Kampionėve si dhe Skudeton.
Pas dy viteve nga skandali Cialciopoli dhe rėnies nė Serie B, Juventus sėrish ėshtė kthyer nė garėn mė tė madhe evropiane.

“Jam i bindur se do tė luftojmė pėr titullin e Ligės sė Kampionėve dhe tė Serie A. Kėto janė qėllime tė cilat Juventus gjithmonė i ka pasur. Do tė jetė njė vit i gjatė dhe intensiv, andaj duhet tė fillojmė pėrgatitjet dhe qė tani tė jemi nė formėn mė tė mirė, pasi qė na presin kualifikimet pėr nė Ligėn e Kampionėve”, ka thėnė Buffon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSat Jul 19, 2008 1:52 pm

Kaka nė drejtim tė Chelseat?!
Siē ka bėrė tė ditur kėshilltari i mesfushorit brazilian, Leite Kaka, Lojtarit mė i Mirė i Vitit i shpallur nga FIFA, ai dėshiron tė kalojė tek Chelsea pėr njė shumė rekorde tė transferimit.
Sipas raporteve tė mėngjesit tė sotėm, Kaka, ėshtė subjekt i diskutimeve nė mes tė klubit tė Premierligės dhe klubit aktual tė brazilianit, Milanit, gjatė kėsaj jave, me synimin e transferimit tė tij pėr njė shumė rekorde prej 100 milionė eurosh.

Klubi italian siguroi shėrbimet e bashkėvendėsit tė tij, Ronaldinhos, me gjithė vėshtirėsitė mirė tė publikuara financiare, ndėrsa asistenti personal i Kaka, Diogo Kotscho, ėshtė i bindur se tė gjitha palėt dėshirojnė njė lėvizje tė tillė.

“Real Madrid ofroi 90 milionė euro gjatė verės sė kaluar dhe Milani as qė mendoi pėr kėtė. Kėsaj here ėshtė ndryshe. Kjo ėshtė hera e parė qė mendojnė se marrėveshja pėrfundimisht do tė ndodhė. Pėr shkak tė gjendjes aktuale nė Milan, marrėveshja ėshtė e mirė pėr tė gjitha palėt”, ka thėnė Kotscho.

“Njė kalim i tij tek Chelsea do tė rriste dukshėm pėrfitimet e Kakas, si dhe rreth 10% e transferimit qė shkon direkt tek lojtari, e qė janė afro 15 milionė euro. Chelsea ėshtė klubi i duhur pėr tė tash. Blutė po ndėrtojnė njė ekip qė mund tė fitojė gjithēka”, ka shtuar ai.

Nėse Kaka do tė kalonte tek blutė, ai do tė ribashkohet me ish-menaxherin e kombėtares sė Brazilit, Luiz Felipe Scolari.

Rekordin aktual pėr transferimin mė tė shtrenjtė e mban Zinedine Zidane, kur nė vitin 2001 Real Madrid pagoi 46 milionė funte (aso kohe 76 milionė euro) pėr tė nėnshkruar me francezin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSat Jul 19, 2008 1:52 pm

Henry falėnderon tifozėt e Arsenalit
Thierry Henry i ka falėnderuar tifozėt e Arsenalit tė cilėt e kanė shpallur atė pėr futbollistin mė tė mirė nė historinė e kėtij klubi.
Nė konkurrencė tė Denis Bergkamp dhe Toni Adams, Thierry Henry fitoi mė sė shumti vota dhe ishte e zgjedhur pėr futbollist mė tė mirė tė tė gjitha kohėrave nga tifozėt e Arsenalit, tė cilėt kanė votuar nė sajtin zyrtar tė klubit.

“Falėnderoj tė gjithė ata qė votuan pėr mua. Gjithmonė ėshtė krenari kur tifozėt votojnė pėr ty, veēanėrisht tifozėt e Arsenalit, tė cilėt kanė njė zgjidhje tė madhe tė futbollistėve tė shkėlqyeshėm”, ka deklaruar Henry.

“Siē e dini, e dua kohėn time tė kaluar nė Arsenal, kam shumė kujtime fantastike gjatė qėndrimit tim tetėvjeēar atje. Ishte nder tė luaj me fanellėn kuqe-bardh tė Arsenalit, veēanėrisht nė Highbury”, ka shtuar francezi.

Henry arriti 226 gola me Arsenalin nė tė gjitha garat pėr njė periudhė tetėvjeēare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSat Jul 19, 2008 1:52 pm

Refuzohet ankesa, Chambers jashtė Olimpiadės
Vrapuesi britanik, Dwain Chambers, ka dėshtuar sot nė tentimin e tij t’i mbijetojė suspendimit nga Olimpiada, dhe nuk do tė jetė nė gjendje tė garojė nė Pekin.
Gjykata e lartė e Londrės, refuzoi tė japė urdhėr kundėr urdhėresės sė Asociacionit Olimpik Britanik, e cila i pėrjashton pėrgjithmonė nga lojėrat keqpėrdoruesit e dopingut.

Chambers nė vitin 2003 doli pozitiv nė kontrollin pėr doping, pėr tė cilėn arsye ishte suspenduar pėr dy vite, ndėrsa Asociacioni Olimpik Britanik e dėnoi atė me ndalim tė pėrjetshėm nga pjesėmarrja nė Lojėrat Olimpike.

Pėrfaqėsuesit ligjorė tė Chambers kanė thėnė se nuk do tė bėjnė ankesė, ndėrsa mė herėt patėn thėnė se nėse klienti i tyre e humb rastin, ai do tė heqė dorė nga vrapimi. Por, vetė atleti nuk ka komentuar rreth planeve pėr largim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Musafir
Vizitor
Anonymous


Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSat Jul 19, 2008 2:48 pm

Gilberto Silva nė Panathinaikos
Gilberto Silva gjatė javės sė ardhshme do tė zbulohet si lojtar i ri i Panathinaikosit, pasi qė Arsenali pranoi ofertėn prej 1 milionė funteve nga gjiganti grek.
Menaxheri i topēinjve, Arsene Wenger, ėshtė pajtuar ta lejojė brazilianin fitues tė Kupės Botėrore, tė largohet nga Emirates pas periudhės sė shkėlqyeshme gjashtėvjeēare.

The Sun ka shkruar se marrėveshja ėshtė arritur nė mes dy klubeve dhe Gilberto, 31-vjeēar, do tė nėnshkruajė kontratė trevjeēare me ekipin e ri tė holandezit, Henk Ten Cate.

Gilberto, i cili ka refuzuar Evertonin pėr t’iu bashkuar ekipit grek, arriti nė Arsenal nga Atletico Mineiro pas Kupės Botėrore 2002 dhe fitoi dy Kupa FA dhe njė titull Premierlige me klubin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSun Jul 20, 2008 11:06 am

Formula 1: Hamiltoni shkėlqen nė Gjermani
Ngasėsi i Formula 1, Lewis Hamilton, ka tejkaluar shokun e skuadrės sė tij tek McLareni, Heikki Kovalainen, si dhe Felipe Massan dhe Nelson Piquet, nė xhirot e fundit tė garės, pėr tė triumfuar nė German Grand Prix nė Hockenheim.
Britaniku fitoi garėn e dytė me radhė pėr tė marrė kryesimin nė tabelėn e ngasėsve, me katėr pikė kryesim mbi ngasėsin e Ferrarit, Felipe Massa, i cili pėrfundoi i tretė nė garėn pėr Ēmimin e Madh tė Gjermanisė.

Ngasėsi i Renault, Piquet, aplikoi strategjinė me njė pit-stop, pėr tė siguruar podiumin e parė tė tij nė Formula njė, pasi qė arriti nė cak i dyti. Kimi Raikkonen arriti nė cak nė pozitėn e gjashtė, nga e cila edhe filloi.

Hamilton tash mbledh 58 pikė, derisa Massa 54. Raikkonen ka shtatė mė pak se lideri (51), ndėrsa Robert Kubica, mbledh 48 pikė nė vendin e katėrt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSun Jul 20, 2008 11:06 am

Hleb: Cesc mund tė mė bashkohet
Alexandr Hleb, ka deklaruar se ish-bashkėlojtari i tij tek Arsenali, Cesc Fabregas, mund tė ndjekė hapat e tij dhe tė transferohet nė Camp Nou nė njė tė ardhme tė afėrt.
Hleb edhe njėherė e shfaqi kėnaqėsinė e tij qė ka kaluar nė radhėt e Barcelonės, dhe falėnderoi Wengerin pėr vitet e shkėlqyeshme tė kaluara nė Emirates Stadium.

“Fabregas mė ka shpjeguar shumė gjėra rreth tė kaluarės tek ky klub, ku ka luajtur sė bashku me Pique dhe Messi. Ai vėrtet e dėshiro kėtė klub. Sot ai ėshtė lojtar i Arsenalit, por kush e din ēfarė mund tė ndodhė nė tė ardhmen”, ka thėnė Hleb pėr televizionin e Arsenalit.

“Ėndėrroj tė luaj me Barcelonėn qė nga mosha 7-vjeēare. Jam i kėnaqur nga transferimi dhe dua ta jap mė tė mirėn nga vetja pėr kėtė klub. Nuk mė pengon tė luaj nė cilėndo pozitė, pasi qė Wenger mė ka mėsuar mirė tė luaj nė gjithė fushėn”, ka shtuar bjellorusi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSun Jul 20, 2008 11:07 am

CSKA Moska kėrkon Mancinin
Ish-trajneri i Interit, Roberto Mancini, ndoshta mund ta vazhdojė karrierėn e tij nė Rusi, me ekipin e CSKA Moskės.
Trajneri italian ėshtė i papunė qė nga maji, pasi qė u shkarkua nga presidenti i Interit, Massimo Moratti.

Televizion rus, Sport, sot ka thėnė se drejtuesit e CSKA Moskės tashmė kanė rėnė nė kontakt me Mancinin dhe i kanė ofruar mundėsi tė drejtojė kėtė klub.

Trajneri aktual i CSKA, Valeri Gazaev, tashmė ka deklaruar se nė fund tė sezonit do tė largohet nga klubi, ndėrsa sezoni i ri nė rusi fillon nė muajin mars.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSun Jul 20, 2008 11:07 am

Barcelona dhe PSG interesohen pёr Gallas
Sipas informatave tё sotme, Barcelona dhe PSG, seriozisht janё tё interesuar pёr kapitenin e Arsenalit, Wiliam Gallas.
Josep Guardiola dёshiron ta shohё atё nё Barcelona, ku luajnё edhe dy ish-lojtarё tё tij, Thierry Henry dhe Alexadr Hleb. Guardiola mendon se Gallas ёshtё njё prej mbrojtёsve tё qendrёs mё tё mirё nё botё.

31-vjeēari pёr shkak tё viteve tё tij, do tё kushtonte rreth 5 milionё funte, qё e bёn atё atraktiv edhe pёr ekipin e Paris Saint German.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSun Jul 20, 2008 11:07 am

Pato: Me Dinhon do tё fitojmё gjithēka
Sulmuesi i ri i Milanit, Alexandre Pato, thotё se sё bashku me bashkёvendasin e tij, Ronaldinhon, mund ta fitojё Olimpiadёn, Skudeton dhe Kupёn UEFA.
“Me kёtё ekip qё kemi mund tё fitojmё gjihtēka. Kaka dhe Ronaldinho janё lojtarё tё shkёlqyeshёm dhe do tё kenё njё rol kyē nё Milan, plus ata luajnё nё pozita tё ndryshme”, ka thёnё Pato pёr Gazzetta dello Sport.


“Ronaldinho pёlqen tё luan nё pozitat anёzore dhe ta zgjerojё lojёn, derisa Kaka e bёn tё njёjtёn, mbetet vetёm tё mё dёrgojnё topa nё qendёr dhe unё tё arrij gola. Lehtё apo???”, ka shtuar Pato.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeSun Jul 20, 2008 11:08 am

Milani hedh poshtė mundėsinė e shitjes sė Kakasė

Drejtuesit e Milanit e kanė mohuar mundėsinė e kalimit tė yllit tė skuadrės sė tyre, brazilianit Kaka, nė radhėt e Ēelzit. Sipas mediave angleze, skuadra nga Londra ka pėrgatitur ofertėn rekorde prej 100 milionė eurosh pėr blerjen e futbollistit 26-vjeēar, por zyrtarėt e kuqezinjve shpejtė dhe nė mėnyrė tė prerė e kanė mohuar mundėsinė e kėtij transferi.
"Kaka absolutisht nuk ėshtė nė shitje”, thuhet nė kumtesėn zyrtare tė klubit nga “San Siro”. Kėshilltarėt e futbollistit brazilian kanė deklaruar se ai me dėshirė do tė kalonte te Ēelzi, ndėrsa pas transferimit tė Ronaldinjos te kuqezinjtė, largimi i Kakasė do tė ishte i arsyeshėm, ndėrkohė qė edhe vetė futbollisti, i cili aktualisht gjendet nė pushime nė Brazil, nuk e ka pėrjashtuar kėtė mundėsi. Megjithatė, pėrgjigjen vendimtare nė kėtė dilemė e kanė dhėnė zyrtarėt e Milanit me kumtesėn e tyre. Me skuadrėn italiane Kaka ka kontratė deri nė vitin 2013.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
cRackeR-Bu.RiM
Administrator
Administrator
cRackeR-Bu.RiM

Numri i postimeve : 306
Registration date : 15/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeMon Jul 21, 2008 1:06 am

Vlera e mesfushorit tė Le Mans, Stephane Sessegnon, ėshtė 5 milionė euro. Ai bashkė me Razak Omotoyossin (2 milionė euro) dhe Muri Ogunbiyi (1 milion e 400 mijė euro) pėrbėjnė treshen mė tė rrezikshme tė Beninit, skuadrės me tė cilėn Pėrfaqėsuesja e Kosovės do tė pėrballet mė 20 gusht nė Zvicėr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://al-crew.co.nr
cRackeR-Bu.RiM
Administrator
Administrator
cRackeR-Bu.RiM

Numri i postimeve : 306
Registration date : 15/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeMon Jul 21, 2008 3:45 am

Formohen Federata e Softbollit dhe ajo e Triatlonit

Pasurohet koleksioni i sporteve nė Kosovė
Tė dy federatat kanė zgjedhur kryesitė. Njėra nga to, ajo e softbollit, madje ka aplikuar pėr pranim nė Federatėn Ndėrkombėtare (ISF)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://al-crew.co.nr
cRackeR-Bu.RiM
Administrator
Administrator
cRackeR-Bu.RiM

Numri i postimeve : 306
Registration date : 15/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeMon Jul 21, 2008 3:46 am

Berisha kthehet mė i fortė

Mesfushori kosovar i Burneleyt i jep fund pauzės njėvjeēare
Nė ditėt mė tė mira tė tij, Besart Berisha pati lėnduar gjurin nė miqėsoren Shqipėri-Maltė. Kosovari 22-vjeēar nuk ka luajtur gati njė vit. Ai pėr kėtė kohė nuk ka arritur tė debutojė as nė skuadrėn e tij angleze, Burnley. Tash ėshtė
i gatshėm t’i kthehet frontit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://al-crew.co.nr
cRackeR-Bu.RiM
Administrator
Administrator
cRackeR-Bu.RiM

Numri i postimeve : 306
Registration date : 15/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeMon Jul 21, 2008 3:48 am

Arabia Saudite dhe Benini, kundėrshtarė tė Kosovės

Mė 20 dhe 24 gusht, nė Zvicėr, Pėrfaqėsuesja e Kosovės i luan dy miqėsore
Pėrfaqėsuesja e Arabisė Saudite nuk ėshtė e panjohur pėr Kosovėn. Vitin e kaluar, tė pėrzgjedhurit e Edmond Rugovės patėn fituar nė miqėsore me 1:0. Arabia disa javė pas humbjes arriti nė finale tė Kupės sė Azisė dhe tash mban vendin e 49-tė nė renditjen e FIFA-s. 50 vende mė poshtė rangohet Benini, skuadra qė ka nėntė
futbollistė qė luajnė nė Francė, tre prej tyre nė Ligėn e Parė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://al-crew.co.nr
cRackeR-Bu.RiM
Administrator
Administrator
cRackeR-Bu.RiM

Numri i postimeve : 306
Registration date : 15/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeMon Jul 21, 2008 3:49 am

Vata nė “luftė” me Abramoviēin pėr yllin rus Bilyaletdinov

Rudi Vata e konsideron si njė kulm tė karrierės sė tij. Nė fakt, ėshtė befasuese. Njė agjent shqiptar i FIFA-s menaxhon kapitenin e Lokomotivės sė Moskės, Dinijar Bilyaletdinov. Mesfushori 23-vjeēari ishte njė nga lojtarėt e pėrfaqėsueses ruse, duke luajtur 5 ndeshje. “Bilyaletdinov konsiderohet njė nga yjet e rinj tė futbollit rus dhe ėshtė i jashtėzakonshėm si mesfushor. Ka qenė po aq i kėrkuar nė treg sa dhe Andrei Arshavin e Roman Pavliēenko. Ėshtė fat qė m’u besuan mua tė drejtat e tij nė Britaninė e Madhe, pasi Dinijar kėrkohet nga Arsenali, Aston Vila e Bllekbėrni”, - tha pėr Albania-sport.com, Rudi Vata, i cili e konsideron njė arritje tė konsiderueshme tė kompanisė sė tij “Vata Vision Football Management”. “Si duket diēka kam bėrė, pėderisa ky lojtar mė ka preferuar dhe mė ka zgjedhur mua pėr ta menaxhuar nė Angli”, shton Vata, i cili mė parė ka realizuar edhe transfertėn e skocezit Geri O’Konor te Lokomotiva e Moskės e ka njohje personale me drejtuesit e klubit moskovit. “Nė Rusi kam kontakte mė njė numėr tė madh klubesh. Ishte familja e lojtarit qė mė bėri telefonatėn, nuk i kam kėrkuar. Mė kėrkuan tė dinin nėse unė kisha mundėsi tė punoja pėr Bilyaletdinovin”.
Transferta e pritshme ėshtė nė shuma tė konsiderueshme, pasi vetėm Lokomotiva e Moskės kėrkon tė paktėn 10 milion euro, ndėrsa paga e Bilyaletdinov shkon deri nė 2.5 milionė euro.
“Unė kam marrė tė drejtat e transferimit tė tij nė Angli dhe klubet e interesuara kanė kontaktuar me agjencinė tonė dhe mua personalisht pėr tė marrė informacionet e duhura, pėr detajet e kėrkesat specifike. Bilyaletdinov ėshtė i dyti nė listėn e dėshirave tė Arsenalit, dhe nė momentin qė trajneri Venger nuk do tė mbyllė tratativat me tė, atėherė i gjithė fokusi do tė jetė mbi Bilyaletdinov”, -
“Roman Abramoviē (pronari i Ēelsit) pas Europianit e takoi personalisht Bilyaletdinov dhe i kėrkoi tė shkonte te Ēelsi, por lojtari ka dėshirė tė shkojė te njė skuadėr ku mund tė aktivizohet dhe tė gjejė mė tepėr hapėsirė, pasi shoku i skuadrės sė tij, Ivanoviē, i cili u largua nga Lokomotiva e Moskės te Ēelsi, gjatė muajit janar por luajti shumė pak. Kėshtu, qė Bilyaletdinov kėrkon njė ekip ku mund tė luajė nga java nė javė”.
Vata ka transferuar disa lojtarė, shqiptarė e tė huaj. “Vata Vision Football Management ėshtė njė kompani qė po zhvillohet, ėshtė rritur shumė e po punon nė tė gjithė Europėn, -thotė ish-kapiteni i Kombėtares shqiptare e themeluesi i kompniasė. “Punojmė nė Gjermani, Francė, Zvicėr, Poloni, Bullgari, Ukrainė, Rusi, Itali e deri nė Japoninė e largėt. Klientela jonė po rritet vit pas viti, por prioriteti ynė ėshtė punojmė me lojtarė me kualitet, por dhe me karakter, qė e duan futbollin dhe dėshirojnė tė ecin”.
Nė fillim tė kėtij viti Rudi Vata transferoi sulmuesin e Partizanit, Enco Malindin, te Slavia e Sofjes dhe mbrojtėsin e Vllaznisė, Klodian Semina te Belasica po nė Bullgari.
“Edhe mbrojtėsi i Dinamos, Ditmar Bicaj e kaloi provėn me Belasicėn, dhe sipas drejtuesve tė klubit brenda pak ditėsh do tė firmosė zyrtarisht kontratėn. Trajneri i ri Belasicės e pėlqen shumė dhe ka folur me superlativa pėr tė. Duke qenė se ka punuar nė Turqi, bashkėpunėtori im Pavlo Panajotov mė tha, se trajneri mendon se Ditmari mund tė luajė nė Turqi brenda njė sezoni nė njė klubet mė tė mėdha qė ka Turqia”.
Vata flet edhe Enco Malindin. “Bėri njė paraqitje tė pėlqyeshme me Slavian dhe pėr interesohen disa klube. Me Strasburgun nė Francė bisedimet janė nė fazė mė tė avancuar. Drejtuesit kanė parė disa DVD dhe besoj se brenda merkatos sė kėsaj vere Enco i ka tė gjitha mundėsitė tė transferohet nė kampionatin francez”.
Nė listėn “Vata” ndodhet edhe ish-sulmuesi tjetėr i Partizanit, Arbėr Abilaliaj. “Ėshtė nė pritje tė marrjes sė vizės gjermane, e cila i ėshtė vonuar vetėm pėr arsye burokratike deri tani. Mė 25 korrik, Abilialiaj do tė fusė dokumentet dhe do tė niset menjėherė pėr te Koblenci nė Bundesligėn 2”, - pėrfundon Rudi Vata, i cili po i jep dorėn e fundit transferimit tė sulmuesit Xhulian Rrudho te Lodzi nė Poloni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://al-crew.co.nr
cRackeR-Bu.RiM
Administrator
Administrator
cRackeR-Bu.RiM

Numri i postimeve : 306
Registration date : 15/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeMon Jul 21, 2008 3:55 am

Shqipon Bektashi kerkohet nga Serbet

Shqiptari i parė qe doli kampion i Bundesliga pėr U 19, Shqipon Bektashi ( SC Freiburg ) , duke e mposhtur si mysafir ekipin vendas te VfL Wolfsburg 2:0-
golin e dytė e shenoj Bektashi.Ai nė kėtė sezon ka shenuar 7 gola nė Kampionat dhe 6 nė Kupe ( Ne finale u mposhten me penallti nga Borussia Dortmund ).
Ndeshja ėshtė transmetuar live ne DSF dhe ka pasur mbi 3 milion shikues pranė ekranit televiziv dhe ndeshjen e ka bashkėkomentuar Felix Magath- tranjer i VfL Wolfsburg.
Shqiptari me prejardhje nga Presheva, qė ka arritur ketė vitė kalimin nga U 17 ne U 19. Pos, qė ėshtė ne listen e Gjermaneve,- ai ka zgjuar interesimin edhe te Federates se Futbollit te Serbise.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://al-crew.co.nr
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeMon Jul 21, 2008 4:43 am

Van der Vaart edhe njė sezon tek Hamburgu
Real Madridi do tė duhet tė presė edhe njė sezon pėr tė angazhuar nė radhėt e veta Rafael Van der Vaart, pasi qė holandezi deklaroi se nė 12 muajt e ardhshėm dėshiron tė vazhdojė tė luajė nė Hamburg.
Pas Euro 2008, Real Madrid shfaqi interesim pėr shėrbimet e Van der Vaart, por duket se klubi spanjoll do tė presė, pasi qė futbollisti bėri tė ditur se do tė jetė pjesė e Hamburgut edhe pėr njė sezon.

“Jam i gatshėm tė luaj edhe pėr njė sezon tjetėr kėtu”, ka qenė deklarata e fundit e holandezit. Mė herėt Van der Vaart kishte shfaqur publikisht dėshirėn pėr tė luajtur nė Real.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeMon Jul 21, 2008 4:43 am

Kenyon: Me Robinhon jemi duke biseduar, me Kaka jo
Drejtori ekzekutiv i Chelseat, Peter Kenyon, ka pohuar se klubi anglez ėshtė nė negociata pėr tė angazhuar Robinhon, por ka hedhur poshtė se blutė dėshirojnė tė angazhojnė Kakan.
“Ne jemi nė negociata me Madridin pėr Robinhon, bisedimet janė nė vazhdim e sipėr, afati kalimtar ėshtė ende i hapur dhe ne edhe mė tej do tė bisedojmė me Realin”, ka thėnė Kenyon.

Por, ai ka hedhur poshtė spekulimet se Chelsea ka dėrguar njė mega-ofertė pėr mesfushorin brazilian tė Milanit, Kaka.

“Nuk kemi dėrguar ofertė. Edhe unė i kam lexuar ato lajme. Milani e ka bėrė tė qartė se Kaka nuk ėshtė pėr shitje, dhe ne jemi tė qartė se nuk kemi dėrguar ofertė. Nuk ka kuptim tė negociojmė pėr diēka tė cilėn ata nuk dėshirojnė ta bėjnė, andaj nuk kemi dėrguar ofertė”, ka pėrfunduar Kenyon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitimeMon Jul 21, 2008 4:43 am

Cech nėnshkruan kontratė tė re me Chelasean
Portieri ēek, Peter Cech, i mbetet besnik ekipi tė Chelseat, duke nėnshkruar kontratė tė re pesėvjeēare, me anė tė sė cilės do tė mbetet nė Stamford Bridge deri nė vitin 2013.
26-vjeēari erdhi nė Chelsea nė vitin 2004 nga ekipi francez Rennes, dhe prej atėherė ka 115 paraqitje nė katėr sezone.

“Ėshtė krenari tė jesh nė njė klub si Chelsea dhe jam shumė i lumtur qė e vazhdova marrėveshjen. Chelsea ėshtė nė zemrėn time, jo vetėm pėr shkak tė bashkėlojtarėve dhe njerėzve qė punojnė kėtu, por edhe pėr shkak tė tifozėve fantastik”, ka thėnė Cech.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
Sponsored content
Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Flash lajme-Sporti nderkombetar   Flash lajme-Sporti nderkombetar - Faqe 2 Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Flash lajme-Sporti nderkombetar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: Sport-
Kėrce tek: