ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Federer eliminohet nga Toronto Masters

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Addy
Administrator
Administrator
Addy

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

Federer eliminohet nga Toronto Masters Empty
MesazhTitulli: Federer eliminohet nga Toronto Masters   Federer eliminohet nga Toronto Masters Icon_minitimeThu Jul 24, 2008 11:22 am

Federer eliminohet nga Toronto Masters
Roger Federer e ka rrezikuar numrin njė nė listėn e tenistėve, pasi qė pėsoi njė goditje nė rundin e dytė tė Toronto Masters, ku u mposht nga francezi Gilles Simon.
Pas rikthimit nė fushė pėr tė parėn herė pas humbjes ndaj Rafael Nadal nė Wimbledon, Federer ėshtė mposhtur 2-6; 7-5; 6-4, dhe qėndrimi i tij nė pozitėn e parė ėshtė i rrezikuar nga Nadal, i cili sė fundi mposhti amerikanin Jesse Levine me rezultat 6-4, 6-2.

Pas fillimit tė vitit me 1,445 pikė mbi spanjollin dhe njė sezoni jo aq tė mirė, qė pėrfshin 10 humbje nė 53 ndeshje, Federer pėrballet edhe me mundėsinė e humbjes sė kryesimit, tė cilin e ka ruajtur pėr 234 javė qė nga vitit 2004.

Nėse Nadal ia del mirė gjatė kėsaj jave, atėherė vetėm disa qindra pikė do ta ndanin atė nga Federer.

“Sezoni nė fushė tė fortė sapo ka filluar dhe nuk ėshtė fundi i botės, por do tė dėshiroja tė kisha filluar mė mirė. Mė pėlqen kjo sipėrfaqe, mė pėlqen ky turne, kam kaluar mirė nė tė kaluarėn, andaj vėrtet dhemb”, ka thėnė Federer.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://al-crew.albanianforum.net
cRackeR-Bu.RiM
Administrator
Administrator
cRackeR-Bu.RiM

Numri i postimeve : 306
Registration date : 15/07/2008

Federer eliminohet nga Toronto Masters Empty
MesazhTitulli: Re: Federer eliminohet nga Toronto Masters   Federer eliminohet nga Toronto Masters Icon_minitimeFri Jul 25, 2008 2:49 am

Po ktina spi ja nin moo ka bo pare sa te donn pi ja nin ati fort :d
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://al-crew.co.nr
XERO
Moderator
Moderator
XERO

Numri i postimeve : 21
Registration date : 26/07/2008

Federer eliminohet nga Toronto Masters Empty
MesazhTitulli: Re: Federer eliminohet nga Toronto Masters   Federer eliminohet nga Toronto Masters Icon_minitimeSat Jul 26, 2008 6:01 pm

Gjynah qe iku Federer.Per mu ngelet tenisti me i mir nbot akoma.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Federer eliminohet nga Toronto Masters Empty
MesazhTitulli: Re: Federer eliminohet nga Toronto Masters   Federer eliminohet nga Toronto Masters Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Federer eliminohet nga Toronto Masters
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: Sport-
Kėrce tek: