ForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pasanikėt nė mbarė botėn evitojnė S-klasėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Addy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Pasanikėt nė mbarė botėn evitojnė S-klasėn   Wed Jul 16, 2008 12:36 am

Pasanikėt nė mbarė botėn evitojnė S-klasėn

Duket se as pasanikėt nuk janė sikur kanė qenė dikur. Tė brengosur pėr rritjen e ēmimit tė karburanteve nė pompat e benzinės, ‘parelinjtė’ amerikanė kanė vendosur tė mos blejnė automjetin mė prestigjioz tė Shtutgartit.
Shitja e S-klasės vetėm gjatė kėtij viti ka rėnė pėr njėzet e tre pėr qind nė SHBA, dhe dymbėdhjetė pėr qind nė nivel botėror. Duke marrė parasysh se S-klasa nė tė hyrat e pėrgjithshme tė prodhuesit gjerman merr pjesė me njėzet e pesė pėr qind, nuk ėshtė pėr ēudi brengosja e udhėheqėsve tė Mercedesit.

Se nuk bėhet fjalė pėr njė problem tė izoluar, flet edhe rėnia globale e shitjes sė tė gjitha modeleve, pėrveē C-klasės i cili ėshtė nė rritje prej pothuajse dyzet pėr qind. Megjithatė, nė Mercedes kanė vendosur qė, derisa gjendja nė SHBA tė mos rregullohet, tė drejtojnė pjesėn mė tė madhe tė prodhimit nė Rusi e Kinė pasi qė ende nuk ka ardhur deri tek stagnimi i shitjes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.albanianforum.net
 
Pasanikėt nė mbarė botėn evitojnė S-klasėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sjelljet e nxėnėsve nė shkollat tona
» Faruk Tasholli:Nė mėrgim po krijohet njė klasė e re intelektualėsh shqiptarė(Intervistė me Driton Gashin)
» Namik Selmani:Ardhsh i mbarė, nėntor!
» Tragjedi nė shkollė, 19-vjeēari vret njė vajzė nė klasė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: Lajme nga Bota dhe Interneti-
Kėrce tek: