ForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 si te mos presim ne rapidshare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
loqki
Administrator
Administrator
loqki

Numri i postimeve : 155
Registration date : 15/07/2008

si te mos presim ne rapidshare Empty
MesazhTitulli: si te mos presim ne rapidshare   si te mos presim ne rapidshare Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 4:13 pm

Ky ėshtė njė trik i ri pėr mos me prit ne rapidshare...
punon 100%

ēka duhet tė besh:

1. Se pari duhet ta downloadosh modified AOL 9.0 prej kėtu:
Kodi:
http://rapidshare.com/files/56999390/AOL_Modified.rar

2. Hape filen me Winrar
Kodi:
www.rarlab.com

3. Instalo AOL
Kliko kėtu qe tė shikosh foton

4. Pasi instalimi tė kryhet 100% kliko ne New Members
Kliko kėtu qe tė shikosh foton

5. Zakonisht shfaqet 1 error, kliko ok
Kliko kėtu qe tė shikosh foton

6. Pastaj kliko ne 'Expert SetUp'
Kliko kėtu qe tė shikosh foton

7. Pastaj kliko 'Add Location'

8. Aty mund tė shkruash 'Home' apo ēfarė do qe deshiron
Kliko kėtu qe tė shikosh foton

9. Pastaj kėtu e len ashtu sic ėshtė edhe klikon Next
Kliko kėtu qe tė shikosh foton

10. Tani e selekton 'JOME NETWORK" dhe pastaj klikon Next
Kliko kėtu qe tė shikosh foton

11. Pastaj kliko ne 'Sign on to AOL now'
Kliko kėtu qe tė shikosh foton

12. Tani e zgjedh 'You already have an AOL Screen name and Password'
Kliko kėtu qe tė shikosh foton

13. Tani nese nuk keni acount ne AOL shkoni ne
Kodi:
www.aol.com

14. kėtu shkoni ne 'Get free AOL mail'
Kliko kėtu qe tė shikosh foton

15. Pastaj i ndiqni hapat pėr t'u regjistruar, e mbushni formularin dmth.

16. Mos harroni qe ta lejoni mundesin ne Firewall qe mos ta bllokoj AOL

17. Tani pasi ta keni krijuar acontin, shkoni edhe bėni SIGN ON aty ku e instaluat programin, e pasi tė bėni SIGN ON, hapne ndonje browser cfaredo qoft, dhe mund ta shikoni ip qe e keni dicka me 172.....

Tani merrni ndonje link tė Rapidshare edhe filloni me downloadu, do e shikoni qe edhe shpejtesia ėshtė e njejt, dmth nuk limitim ne shpejtesi.

Pasi ta keni kryer downloadimin e pare, shkoni ne program edhe bėni SIGN OFF

Tash bėni SIGN ON perseri dhe vazhdoni me downloadimin e fajllit tė dyt, e keshtu me radh, sapo perfundon downloadimi i ben SIGN OFF dhe prap SIGN ON edhe downloadon fajllin tjeter .....

VEREJTJE:

Mos e perdorni programin e AOL pėr tė fshehur IP pėr qellime tė tjera. AOL mban logs-et, keshru qe mos u mundoni tė mashtroni apo hakoni dicka perderisa e perdorni IP e AOL.


DICKA SHTES:

1. Kur ju del 'do you want to improve your connection?'
ju i thoni 'Remind me later'

2. Kur ju bėni sign off software i AOL do tė merr update, lejeni ta bej kete!

3. Ju nuk keni nevoj ta perdorni browserin e AOL se ėshtė shum i ngadalshėm edhe shpesh nuk lidhet fare. Mund tė perdorni Firefox, IE, Opera etj etj etj...

4. pėr tu regjistrua mund tė perdorni pėr shete e adres e zip keto: beverly hills, 90201, california por edhe mund tė kerkoni pėr tė tjera ne GOOGLE!

5. Mos harroni qe kjo ben edhe me ip statike edhe dinamike, keshtu qe ska nevoj tė restohet modemi!

Kaq ishte...
Shfrytezojeni sa tė mundeni...
shpresoj qe ky trik tė kete jet tė gjat Very Happy

Tungi Smile


################################
Autor: Win32i3nt nga: Kosova Hackers Group

################################
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
cRackeR-Bu.RiM
Administrator
Administrator
cRackeR-Bu.RiM

Numri i postimeve : 306
Registration date : 15/07/2008

si te mos presim ne rapidshare Empty
MesazhTitulli: Re: si te mos presim ne rapidshare   si te mos presim ne rapidshare Icon_minitimeSat Jul 19, 2008 12:21 pm

oo ma thefsh qitasht une mo slodhna me rapideshre aty tu prit FLM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.co.nr
 
si te mos presim ne rapidshare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Hacking :: Tutoriales / Mesime-
Kėrce tek: