ForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Berlusconi padit shėrbimin YouTube pėr 500 milionė euro

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Addy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Berlusconi padit shėrbimin YouTube pėr 500 milionė euro   Thu Jul 31, 2008 5:43 am

Berlusconi padit shėrbimin YouTube pėr 500 milionė euro
Njė nga shtėpitė kryesore komerciale italiane, Mediaset, i ėshtė bashkuar kompanive tė cilat pėr shkelje tė drejtave autoriale kanė ngritur padi kundėr shėrbimit tė gjithėpranishėm pėr video online tė Googlet, atij YouTube. Si dėmshpėrblim nga gjiganti i internetit Mediaset kėrkon sė paku 500 milionė euro.
Pėrfaqėsuesit e Mediaset, shtėpisė televizive komerciale italiane e cila qėndron pas programeve si Canale 5, Italia 1 dhe Rete 4, kanė gjetur nė YouTube rreth 4.600 video incizime tė tyre, qė, sipas vlerėsimeve tė tyre, janė rreth 325 orė tė emetimit televiziv. Mu pėr kėtė shkak Mediaset nga YouTube kėrkon dėmshpėrblim me vlerė prej 500 milionė eurosh.

Siē pohojnė nė MediaSet, kjo ėshtė vetėm shuma fillestare sepse iu nevojitet pak kohė pėr tė llogaritur sa u ėshtė bėrė dėm nga emetimi i pėrmbajtjeve tė tyre nė YouTube.

Padia e Mediaset vjen pėrafėrsisht njė vit pas padis sė Viacom, tė cilėt nga YouTube megjithatė kėrkon dėmshpėrblim nė shumėn prej njė miliard dollarė.

Shtėpinė televizive Mediaset e ka themeluar nė vitin 1992 kryeministri italian Silvio Berlusconi, e aktualisht me tė udhėheq familja e tij nėpėrmes kompanisė Fininvest.

www.mediaset.it
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.albanianforum.net
 
Berlusconi padit shėrbimin YouTube pėr 500 milionė euro
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Komenti i Adem Berishes nė Youtube te kėnga pėr Diellzen dhe Ninelin
» Skandaloze: Pėr gjashtėmijė euro, shkodranen ia shesin njė plaku tė Kosovės (Video)
» Sekretari i Besim Beqajt, 28 mijė euro pagė vjetore nga shteti
» Buxheti i Kosovės pėr vitin 2012 parashihet tė jetė 1.5 miliardė euro

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: Lajme nga Bota dhe Interneti-
Kėrce tek: