ForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Konfigurimi i “Familja dhe Miqtė” edhe me SMS

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Addy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Konfigurimi i “Familja dhe Miqtė” edhe me SMS   Thu Jul 24, 2008 11:29 am

Konfigurimi i “Familja dhe Miqtė” edhe me SMS
Operatori publik mobil Vala, ka bėrė tė ditur se konsumatorėt e saj tash e tutje do tė mund tė bėjnė konfigurimin e produktit “Familja dhe Miqtė” pėrmes dėrgimit tė njė mesazhi nė numrin 553.
Aplikacioni nė fjalė proceson kėrkesėn e konsumatorit, pasi ta ketė analizuar atė pėr korrektėsi nė pėrmbajtje dhe format. Mesazhi i cekur duhet tė pėrmbajė minimum njė (1) dhe maksimum pesė (5) numra tė telefonave tė rrjetit tė Valas, tė ndarė me: hapėsirė, katror (#) ose presje (,) si p.sh:

44xxxxxx,44xxxxxx, 44xxxxxx, 44xxxxxx, 044xxxxxx

apo

044xxxxxx#044xxxxxx#044xxxxxx#044xxxxxx#044xxxxxx

apo

044xxxxxx 44xxxxxx 44xxxxxx 44xxxxxx 44xxxxxx

Nė rast se ndonjėri prej numrave tė pranuar nuk i pėrmbahet kėrkesės si nė shembujt mė lartė, pra numri nuk i ka 8-9 shifra dhe tė fillojė me 044 apo me 44, atėherė numri i tillė nuk procedohet – bėhet e ditur nė njė komunikatė tė Valės.

Konsumatori do tė informohet nėse mesazhi i pranuar ėshtė i formatit tė gabuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.albanianforum.net
cRackeR-Bu.RiM
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 306
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: Re: Konfigurimi i “Familja dhe Miqtė” edhe me SMS   Fri Jul 25, 2008 2:46 am

Thanks njeriii
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.co.nr
 
Konfigurimi i “Familja dhe Miqtė” edhe me SMS
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Don Lush Gjergji: Familja shqiptare dikur dhe
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armėn qė u vra Xhemajl Mustafa, u plagosėn edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Nuk heqin dorė nga greva edhe pse janė tė rraskapitura
» Hilmi Saraēi: Aziz Zhilivoda luftėtar dhe udhėheqės i shquar pėr Shqipėrinė etnike (1912 - 1994) (VI)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: Lajme nga Bota dhe Interneti-
Kėrce tek: