ForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Laptopi i vogėl ėshtė rritur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Addy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Laptopi i vogėl ėshtė rritur   Thu Jul 24, 2008 2:36 am

Laptopi i vogėl ėshtė rritur

Pas shumė zhurme ka filluar shitjen Asus Eee PC 1000. Edhe mė tutje me dimensione tė vogla, ky laptop vjen me ekranin prej 10 inēėsh dhe ēmimin shumė mė tė lartė sesa pjesa tjetėr e serisė.
Mund tė pėrzgjidhni nė mes Windows XP dhe Linuxit, me ngjyrė tė zezė apo tė bardhė. Varianti mė i lirė, ai me Windows, vjen me 80GB tė diskut tė fortė, derisa modeli me Linux ka 40GB SSD disk dhe vjen me 20 gigabajt tė hapėsirės falas nė internet.

Tė dy modelet shfrytėzojnė tė njėjtin procesor.

Pajisjet vijnė me aplikacionin E connect, i cili u mundėson tė lidheni nė kompjuterėt tjerė Eee. Pėr herė tė parė shpejtėsia e lidhjes pa tela (wireless) nė internet ėshtė e kėnaqshme.

Me gjithė kėto ėshtė paralajmėruar kohėzgjatja e baterisė prej shtatė orė e gjysmė, qė ėshtė njė shifėr shumė interesante dhe na intereson shumė nėse ėshtė e vėrtetė. Nė rast se po kjo ėshtė e vėrtetė atėherė kjo pajisje do tė bėj njė revolucion tė vogėl nė botėn e laptopėve dhe askush mė nuk do tė dėshirojė ndonjė laptop tjetėr.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.albanianforum.net
cRackeR-Bu.RiM
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 306
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: Re: Laptopi i vogėl ėshtė rritur   Thu Jul 24, 2008 5:22 am

Qfar senii Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.co.nr
 
Laptopi i vogėl ėshtė rritur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: Lajme nga Bota dhe Interneti-
Kėrce tek: