ForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Motorė tė rinj dhe platformė midis BMW dhe Fiat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Addy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Motorė tė rinj dhe platformė midis BMW dhe Fiat   Tue Jul 22, 2008 7:18 am

Motorė tė rinj dhe platformė midis BMW dhe Fiat
BMW dhe Fiat tashmė janė pajtuar pėr bashkėpunim nė krijimin e platformės pėr gjeneratėn e re tė Mini-t , e cila do tė duhej tė paraqitej nė treg nė vitin 2012.
Nė platformėn e njėjtė Fiat planifikon tė ndėrtojė gjeneratėn e re tė Grande Puntos, si dhe tė Alfa Romea Mi.To. Tani pėr tani portali i cili mbulon lajme mbi automjetet Automotive News pėrmend platformėn e re tė pėrbashkėt me emėr kodi C-Evo, e cila do tė duhej tė pėrbėjė bazėn pėr pėrpunimin e Mini-t 2015 tė ri dhe mė tė madh.

Fiat e BMW gjithashtu bashkėpunojnė nė njė varg tė njėsive motorike tė reja me benzinė dhe naftė, duke pėrfshirė edhe 1.4 litėrshin katėrcilindėrsh dhe 1.2-litėrshin trecilindėrsh, tė cilėt do tė integrohen nė modelet tė cilėt tėrheqin me boshtin e pėrparmė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.albanianforum.net
cRackeR-Bu.RiM
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 306
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: Re: Motorė tė rinj dhe platformė midis BMW dhe Fiat   Tue Jul 22, 2008 9:19 am

puhh i fort del ......... Twisted Evil
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.co.nr
 
Motorė tė rinj dhe platformė midis BMW dhe Fiat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Emrat e rinj tė Asamblesė Kombėtare te PS, ja lista
» Kėze Kozeta Zylo: Njė mbrėmje festive midis devollinjve nė Brooklyn

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: Lajme nga Bota dhe Interneti-
Kėrce tek: