ForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rritje tremujore e shitjes sė iPod pėr 12 pėr qind

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Addy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Rritje tremujore e shitjes sė iPod pėr 12 pėr qind   Tue Jul 22, 2008 7:17 am

Rritje tremujore e shitjes sė iPod pėr 12 pėr qind
Shitja e playerit muzikor iPod, nga kompania informative amerikane Apple, ėshtė rritur gjatė tremujorit tė dytė tė kėtij viti pėr 12 pėr qind nė krahasim me tremujorin paraprak.
Apple nė tremujorin e dytė ka shitur 11.011 milionė iPod, qė paraqet rritje prej shtatė pėr qind nė krahasim me periudhėn e njėjtė tė vitit tė kaluar.

Apple nė tremujorin e dytė ka shitur edhe 717.000 njėsi tė telefonit shumėfunksional celular iPhone, pėrkundėr stoqeve tė kufizuara.

Shitja e iPod, iPhone dhe kompjuterėve Macintosh, e cila ėshtė rritur pėr 41 pėr qind, nė 2.49 milionė njėsi, ka kontribuar nė rritje e profitit tė Apple nė tremujorin e dytė tė kėtij viti, ka njoftuar agjencia e lajmeve Reuters.

Kompania amerikane nė tremujorin e dytė ka shėnuar neto profit prej 1.72 miliardė dollarėsh, qė paraqet prej 31 pėr qind pėr dallim nga periudha e njėjtė mė herėt.

Qarkullimi i Apple gjithashtu ėshtė rritur – pėr 37.8 pėr qind, nė 7.46 miliardė dollarė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.albanianforum.net
 
Rritje tremujore e shitjes sė iPod pėr 12 pėr qind
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» AKR premton 7 pėr qind ngritje ekonomike dhe 30 mijė vende pune

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: Lajme nga Bota dhe Interneti-
Kėrce tek: