ForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hakerėt sulmojnė faqet e uebit tė Vijestit dhe Qeverisė malaziase

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Addy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Hakerėt sulmojnė faqet e uebit tė Vijestit dhe Qeverisė malaziase   Fri Jul 18, 2008 1:27 pm

Hakerėt sulmojnė faqet e uebit tė Vijestit dhe Qeverisė malaziase
Hakerėt kosovarė thjesht nuk po munden tė rrinė rehat pa sulmuar faqe tė ndryshme interneti malaziase, duke mos kursyer faqet e kompanisė shtetėrore malaziase tė avio-transportit “Montenegro Airlines”, gazetės “Vijesti” dhe sė fundmi edhe tė Qeverisė sė Malit tė Zi, shkruan “Vijesti” nė numrin e sotėm.
Kėta hakerė vetėn e quajnė pjesėtarė tė “Kosova Hackers Group” (KHG). Darko Martinović uebmaster i faqes sė internetit tė Qeverisė malazeze konfirmon sulmin nė faqe por nuk pohon nėse sulmuesit janė tė njėjtit si nė dy faqet e ‘Vijestit” dhe “Montenegro Airlines”.

Ndėrkaq policia malaziase ia ka filluar hetimet lidhur me kėto sulme tė faqeve tė internetit.

Dėnimet pėr kėto lloj sulmeve sipas kodit penal malazias shkojnė nga 1 deri nė 8 vite burg.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.albanianforum.net
cRackeR-Bu.RiM
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 306
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: Re: Hakerėt sulmojnė faqet e uebit tė Vijestit dhe Qeverisė malaziase   Sat Jul 19, 2008 9:16 am

cheers bravo hallall i kfott ... Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.co.nr
Musafir
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Hakerėt sulmojnė faqet e uebit tė Vijestit dhe Qeverisė malaziase   Sat Jul 19, 2008 2:45 pm

bravoo hallal i koftt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Hakerėt sulmojnė faqet e uebit tė Vijestit dhe Qeverisė malaziase   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Hakerėt sulmojnė faqet e uebit tė Vijestit dhe Qeverisė malaziase
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nėpėr faqet poetike nė Facebook -
» Sefedin Krasniqi:DONIKA QĖ I TĖRBOI ENVERISTĖT , I TRAZOI ZYRTARĖT E QEVERISĖ THAĒI E I ĒMENDI UDB-ashėt

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: Lajme nga Bota dhe Interneti-
Kėrce tek: