ForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Paraqitet Opera Mobile 9.5 beta

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Addy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Paraqitet Opera Mobile 9.5 beta   Fri Jul 18, 2008 1:22 pm

Paraqitet Opera Mobile 9.5 beta
Nėse kohė pas kohe shėtisni nėpėr internet me anė tė telefonave tė menēur (smartphone) i cili nuk ėshtė iPhone, atėherė e dini qė Internet Explorer i cili zakonisht vjen si shfletues standard mobil thjesht nuk ėshtė aq i mirė sa duhet. Alternativa mė e mirė pėr momentin ėshtė Opera Mobile, derisa versioni i ri sapo ėshtė paraqitur.
Opera Mobile 9.5 beta sjell pamje krejtėsisht tė reja pėr pėrdoruesit, tė cilat, duhet tė pranohet, nga pak pėrngjajnė me Safarin e iPhone, derisa sjell edhe efekte vizuale tė cilat deri mė tani i ka sjellė vetėm Safari, siē ėshtė zoom dhe panning pėr faqet e internetit.

Natyrisht, Opera edhe me kėtė version premton surfim mė tė shpejtė dhe mbėshtetje edhe mė tė mirė pėr standardet e uebit, e kur merret parasysh se Opera edhe ashtu bukur e shpejtė, nuk kemi arsye tė mos u besojmė.

Operan Mobile 9.5 beta mund tė instaloni edhe vet nė kėtė faqe interneti, mirėpo keni kujdes: bėhet fjalė pėr versionin testues, e cila mund tė pėrmbajė bug-a tė caktuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.albanianforum.net
 
Paraqitet Opera Mobile 9.5 beta
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: Lajme nga Bota dhe Interneti-
Kėrce tek: