ForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa Tutoriale Te Shkurtra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cRackeR-Bu.RiM
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 306
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: Disa Tutoriale Te Shkurtra   Fri Jul 18, 2008 6:12 am

My Computer , Properties qe osht pentium 5 mundesh me ba pentium 6 , 7 etj ... Por kjo nuk dmth kurgjo veq nese doni me shkru ju .
Mundesh me i ndrru edhe kto te dhana -----> intel pentium (R) 4 2.4 Ghz
Shkon Start
Run e shkrun
"Regedit"
pastaj shkon
HKEY_LOCAL_MACHINE
HARDWARE
DESCRIPTION
SYSTEM
CentralProcessor
O
ProcessorNameString edhe qaty veq ja ndrron edhe kryhet

####################################################################################################################################

Si ta ndalim Windows XP me shpejt (Shutdown Windows XP Faster)

Start
Regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control
Kliko tek Wait To Kill Service Timeout
Dhe beje numrin me pak se 2000 , 1000 ?sht? m? e rekomanduar

#####################################################################################################################################

Fshirja e nj? Icone n? CONTROL PANEL

C:\WINDOWS\SYSTEM32
S? pari duhesh t? gjesh nj? file me mbares .cpl ....
Kur ta gjejsh file-n me mbaresen .cpl .... pra emrin duhet ta ket? sikur ne control panel si psh FOLDER OPTIONS.cpl ..
B?je at? Cut pra nxjerre krejt prej aty dhe fute me ndonj? vend tjeter por (mos e fshij krejt sepse mundet me ndodh qe te nevojitet pastaj)
Kur ta hjekesh prej WINDOWS SYSTEM 32 do shohesh qe file nuk ndodhet m? n? control panel
Pra at? mund ta kthesh perseri ku ka qen?

######################################################################################################################################

Si ta rrisim shpejt?sin? e kompjuterit ?

Pra nuk mundesh edhe aq shum? por pak po

Mnyra e par? :
Start
Run
Msconfig
Startup dhe i hjek te gjitha ato qe jan te selektuara pra i deselekton ...

Mnyra e dyt? :
Start
Programs
Accessories
System Tools
Disk Defragmenter dhe kliko defragment - Disk Defragmenter sh?rben p?r palimin e diskut tuaj pra kompjuteri shpejtohet pak...

####################################################################################################################################

Ndryshimi I Internet Explore

Internet Explorer provided by ???????. pra kta munesh me qit Internet Explorer provided by Alboz Team p?rshembull
Kjo dmth internet explorer eshte i pajisur nga Alboz Team nuk ka kurgjo efekt diqka , por veq me shkru kush don

1.Start > Run > Shenon gpedit.msc
2. User Configuration > Windows Setting > Internet Explorer Maintenance > Browser User Interface
3. Browser Title
4. Customize Title Bars
5. Qitash e shkrun qysh don qysh thash me par? Pershembull Alboz Team , egz0n1 etj ...
6. OK edhe hape internet explorer shiko nalt pak edhe e qet qata qe e ke shkru

####################################################################################################################################

Uninstalimi i DeepFreeze n?se e keni harruar Passwordin .

1. Beje Disable DeepFreeze me Password duke shtypur Shift + dhe pastaj perseri CTRL + ALT + SHIFT + F6

2. Reboot

3. Shko te control panel Add/Remove Programs Uninstall DeepFreeze

3. Ristarto Kompjuterin .

4. Pasi qe hapet prap? kompjuteri shko Start ---> Run ...

5. msconfig

6. Kliko tek Services tab dhe deselekto file-n me em?r DFServ by Hyper Technologies

7. Kliko OK

8.Shko tek C:/Program Files/Hyper Technologies dhe shiko mos ka mbetur ndonj? EXE file dhe mbaj n? mend emrat e tyre .

9. Shtyp CTRL + ALT + DELETE dhe mbylli proceset te cilat i ke par me Par? pra q? kan qen? me EXE file emrat qe i ke mabjtur ne mend ato procese i mbyll

10. Kthehu tek C:/Program Files dhe fshij The Hyper Technologies folder

Dhe n? fund eshte mir qe ta ristartoni PC-n?

######################################################################################################################################

N?se keni vrejtur System Restore ju mundeson qe ta ktheni kompjuterin tuaj para 1 viti 2 etj... pra nese ju prishet diqka PC System Restore ju mundeson me kthy

Per ta hapur System Restore shkoni :

1. Start
2. Accesories
3. System Tools
4. System Restore
5. Kur te hapet System Restore mundeni me kriju nje BackUp te kompjueterit pra shkoni Create System Restore dhe ja len 1 emer pastaj kur doni qe ta ktheni kompjuterin ku ka qen vetem ndiqni keta hapa me lart shkoni tek system restore dhe aty e keni

mos u tutni qe po ju hup diqka

######################################################################################################################################

hey hini ne RUN dhe shkruje cmd tanio shkruje "net view "
ti qet emrat e network dhe tani shkruje "NET SEND --EMRIN E COMP NE NETWORK " TANI SHKRUJE QA DO ME I QU EDHE NE FUN ENTER
EDHE MASAZHI SHKONN

#####################################################################################################################################
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.co.nr
Musafir
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Disa Tutoriale Te Shkurtra   Sat Jul 19, 2008 6:48 am

sennnn interesantt veq jo is shkurt valla qysh e ki shkruhh tii
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Disa Tutoriale Te Shkurtra   Thu Jul 24, 2008 4:28 am

jo te shkurta valla mir e ka knicks
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Disa Tutoriale Te Shkurtra   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Disa Tutoriale Te Shkurtra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» DISA ASPEKTE TĖ EPIKĖS HISTORIKE NĖ KĖNGĖT POPULLORE SHQIPTARE
» Disa nga shenjat dalluese ose normat e zhvillimit te komunikimit te nje femije normal nga mosha 0-5 vjec.
» Vera Kurti:Dhimbjet e mesit dhe disa keshilla per ti lehtesuar ato..!
» Anton Nikė Berisha: Rreth disa shkarjeve tė dr. Shaban Sinanit pėr kėngėt tona kreshnike
» Vera Kurti: DISA STRATEGJI NE NDIHME TE NXENESVE ME ADHD....

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Hacking :: Tutoriales / Mesime-
Kėrce tek: